Profile XPS - Produkcja profili XPS

XPS to skrótowa nazwa polistyrenu ekstrudowanego pospolicie zwanego styrodurem, który produkowany jest ze spienionego polistyrenu i składa się z zamkniętych, małych, ścisłych komórek co daje mu unikatowe właściwości termoizolacyjne. Z zewnątrz jego powierzchnia jest gładka, co ma swoje zalety w postaci łatwego wkomponowywania go w otoczenie i jednocześnie podnosi walory estetyczne. Przy okazji jest odporny na ściskanie i wytrzymały, z tego też powodu doskonale nadaje się do wykonywania profili podokiennych.

Profile XPS – zalety

Stosowanie profili XPS w postaci kształtki termicznej montowanej w tradycyjnych oknach eliminuje tak zwany mostek termiczny, czyli miejsca o niższych parametrach termoizolacyjności w porównaniu do otoczenia. Gwarantuje stabilną podporę w miejscach narażonych na kontakt z wilgocią stanowiąc jednocześnie wyjątkowo skuteczną barierę przed utratą ciepła. Styrodur jako materiał o dużej wytrzymałości na ściskanie i trudnej zapalności doskonale się do tego celu nadaje. Co więcej jest łatwy w obróbce i montażu, odporny na gnicie, grzyby i różnego rodzaju mikroby.

Dzięki stosowaniu profili XPS można znacząco zmniejszyć straty ciepła poprawiając komfort klimatyczny pomieszczeń w których został wykorzystany. Doskonale uszczelnia połączenia pod oknem, zarówno niwelując przewiewy, ale także chroni przed wilgocią i wodą z zewnątrz. Ostatecznie pozytywnie przekłada się to również na niższe rachunki za ogrzewanie. Ponadto system profili XPS nie tylko uszczelnia okna, ale także ułatwia montaż docelowej stolarki okiennej, poprzez brak konieczności stosowania listew podokiennych.

Dlaczego powinno stosować się profile XPS?

Dobrej jakości profile XPS to najlepsza baza do montażu profili okiennych bowiem:

  • niwelują mostki termiczne pomiędzy oknem a parapetem,
  • wpływają na uszczelnienie i izolacyjność cieplną okien,
  • zapewniają doskonałe wsparcie do montażu parapetów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych,
  • eliminują problem wdmuchiwania zimnego powietrza oraz przenikanie wody pomiędzy oknem a parapetem,
  • są łatwe w montażu,
  • są doskonałą podporą montowanych okien i pozytywnie wpływają na jakość ich montażu,
  • możliwość dostosowania na potrzeby praktycznie każdego profilu okiennego.

 

Profile XPS - Produkcja profili XPS - galeria

SOBOTA - ZAMKNIĘTE

Drodzy Klienci,

Informujemy, że od najbliższej soboty zmieniamy dni otwarcia. W soboty hurtownia będzie nieczynna, natomiast w pozostałe dni zapraszamy jak zwykle w godzinach 7:00 – 16.00.

Informacja o zamknięciu sklepu w soboty