Cebiko materiały budowlane Poznań

PRODUCENT TYNKÓW MOZAIKOWYCH I SYSTEMÓW DOCIEPLEŃ HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

Tynki mozaikowe Cebiko

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tynków mozaikowych Cebiko, zaprojektowanych przez nas z myślą o naszych klientach, którzy mogą sami sobie wybrać kompozycję, ilość kolorów kruszyw, ich skład procentowy oraz grubość. Poniżej przedstawiamy kilkaset skatalogowanych kompozycji złożonych z dwóch kolorów. Możliwe jest wykonanie tynku wg indywidualnego pomysłu inwestora. Posiadamy również kruszywa w kolorach srebrnym i złotym.

 

Zapraszamy do realizacji Państwa najskrytszych marzeń kolorystycznych.

Zastosowanie:

Tynk mozaikowy CEBIKO jest tynkiem na bazie wysokogatunkowych żywic akrylowych, wypełniaczy oraz kruszyw kwarcowych. Przeznaczony jest do ostatecznego wykończenia ścian, cokołów budynków i innych elementów architektonicznych budowli. Może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz budynku. Tynk jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Po całkowitym wyschnięciu może być zmywany wodą pod ciśnieniem. Znajduje zastosowanie jako dekoracyjne i użytkowe wykończenie powierzchni wewnątrz pomieszczeń. Stosowany może być na każde stabilne podłoże takie jak tynk, beton, płyty gipsowo-kartonowe, paździerzowe, twarde PCV i inne po zagruntowaniu preparatem CEBIKO GRUNT. Na zewnątrz budynków z powodu wysokiej paroizolacyjności powłoki zalecane jest stosowanie tylko na płaszczyznach pionowych.

Instrukcja wykonania prac:

Podłoże przeznaczone do tynkowania należy przygotować poprzez wyrównanie powierzchni tak, aby zagłębienia nie były większe od średnicy kruszywa tynku. Resztki farb klejowych i wapiennych należy usunąć. Prace te należy wykonywać na tyle wcześniej przed planowanym tynkowaniem, aby podłoże było związane i suche, ponieważ przy późniejszej mineralizacji podłoża mogą na tynku pojawić się białawe plamy.

 

Wszystkie wystające stalowe elementy należy usunąć lub zabezpieczyć na czas wiązania tynku. Podłoże pomalować CEBIKO GRUNTEM na minimum kilka godzin przed planowanym tynkowaniem (przy deszczowej pogodzie okres ten może się wydłużyć). Pod tynki o intensywnym zabarwieniu zaleca się stosować podkład barwiony w tym samym kolorze. Do tynkowania należy wybrać dzień bezdeszczowy o temperaturze od +5oC do +25oC.

 

Tynk mozaikowy CEBIKO po otwarciu wiadra należy dokładnie wymieszać. Przy stosowaniu kilku opakowań na tę samą ścianę należy je ze sobą wymieszać w większym pojemniku. Mieszać tynk wiertarką z nierdzewnym mieszadłem wstęgowym, aż do pojawienia się delikatnej piany. Dokładne wymieszanie poprawia plastyczność tynku.

 

Tynk nakładać pacą ze stali nierdzewnej, pamiętając aby zachować kierunek nakładania od dołu do góry, wygładzić powierzchnię tak, aby ziarna kruszywa przylegały do siebie. Ostatnie wygładzenie tynku wykonywać należy zawsze w tym samym kierunku na całej powierzchni. Niedokładne nałożenie i wygładzenie lub źle pojęta oszczędność może spowodować pozostawienie pustych przestrzeni między ziarnami kruszywa, co wpłynie ujemnie na wygląd tynkowanej powierzchni. Zużycie tynku 2,2-3,0 kg/m2.

 

Przy tynkowaniu w warunkach podwyższonej wilgotności wiązanie tynku może się wydłużyć oraz mogą pojawić się białawe przebarwienia, które znikną po całkowitym wyschnięciu tynku.

 

Tynku nie wolno rozcieńczać wodą ani mieszać z innymi substancjami.

 

Wiaderka z tynkiem i podkładem należy przechowywać w temperaturze od +5oC do +25oC.

 

Producent gwarantuje jakość produktu przy wykonaniu prac zgodnie z załączoną instrukcją wykonania i zastrzega sobie wyłączenie z odpowiedzialności w przypadkach niewłaściwego przechowywania, stosowania, rozcieńczania lub mieszania z innymi substancjami.

TELEFONY DO FIRMY:

 

61 8-705-808

61 8-719-030

61 8-719-031

61 8-798-297

ZAPRASZAMY:

 

od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 16.00

w soboty w godz. 8.00 - 13.00

 

Fax: 618-705-809      Kom. biuro: 601-730-644      Kom.: 509-719-486

HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

I PRODUCENT SYSTEMÓW DOCIEPLEŃ

Cebiko CBI

Robert Gumienny

ul. Gminna 17

61-313 Poznań